Akupunktura a špatný krevní oběh v nohou

Podle Mayo kliniky, některé z častějších důvodů pro špatnou oběh nohou patří diabetes, onemocnění periferních tepen a křečové žíly. Jakýkoli stav, který způsobuje špatnou cirkulaci chodidel, spadá pod kategorii onemocnění periferních cév. Důsledky špatného oběhu mohou být život ohrožující. Proto je důležité, aby byla léčena. Jedním ze způsobů, jak lze účinně léčit, je použití akupunktury, která je nízkým rizikem.

Symptomy špatného oběhu nohou

Je možné mít špatný oběh v nohách a nemáte příznaky. Pokud se vyskytnou příznaky, ePodiatrie uvádí, že běžně zahrnují křeče v nohách a telat při chůzi na dlouhé vzdálenosti a křeče ustupují s klidem, chladem v nohách, znecitlivění nebo brnění v nohou nebo prsty, změny v barvě pleti Nohou na červenou, modrou nebo bledou, rozpad pokožky, kde se rány nezhojí tak rychle, jak by měly, a rány na nohou a nohou, které jsou náchylnější k infekci.

Jak akupunktura prospívá špatnému oběhu

Jednou z hlavních výhod akupunktury je to, že v krvi a energii v těle se pohybuje, když se uvízne. Čínská medicína nazývá fenomén přerušení “stagnace”. Stagnace nastane, když není dostatek energie, nebo qi, k přesunu krve přes krevní cévy správně. Výběr některých akupunkturních bodů může znovu dostat krev.

Akupunkturní body běžně používané pro špatnou cirkulaci nohou

Špatný krevní oběh v nohách může být způsoben několika různými stavy. Každá podmínka by se měla zacházet s vlastním odlišným souborem bodů, ale obvykle mají několik společných bodů. Některé z těchto bodů jsou tlusté střevo 4, játra 3 a slezina 12, aby se znovu dostala krev a močový měchýř 17 a slezina 10 ke zlepšení kvality krve. Není to úplný seznam bodů, které lze použít pro špatný pohyb v nohách. Další body by byly vybrány na základě individuálního stavu pacienta po správné historii a vyšetření.

Společné vedlejší účinky akupunktury

Akupunktura je obecně bezpečná terapie. Mezi nejčastější nežádoucí účinky patří nepohodlí s vkládáním jehly, svědění na místě vpichu nebo po něm, během léčby nebo po něm, teplo, necitlivost nebo mravenčení v místě vpichu, drobné krvácení po odstranění jehly, závratě nebo závratě během Nebo po léčbě, mdloby a modřiny na místě inzerce. Pacienti, kteří jsou léčeni kvůli špatnému oběhu v nohách, mohou pociťovat nudné, bolestivé bolesti nebo teplo, necitlivost nebo brnění v nohou a nohách, jak se začne zlepšovat krevní oběh.

Pozor

Každá z onemocnění, která může způsobit špatnou cirkulaci nohou, může být život ohrožující a měla by být sledována lékařem. • Pokud trpíte onemocněními, která se nezhojí, měli byste vyhledat lékařskou pomoc, protože mohou vést k amputaci nebo dokonce ke smrti. • Akupunkturu by měl provádět pouze vyškolený odborník.