Hnědá rýže a zácpa

Ačkoli lidé mohou být trapné, když se o nich hovoří, časté střevní pohyby přispívají ke zdravému tělu. Někteří lidé mohou najít úlevu pomocí laxativ na nějakou dobu, ale je mnohem jednodušší sledovat zdravou stravu, která je bohatá na vlákninu. Mnoho potravin je zdrojem dietních vláken, například obilovin jako hnědá rýže. Denní porce hnědé rýže může výrazně zvýšit denní příjem vlákniny a poskytnout úlevu od zácpy.

Zácpa

Podle Národního informačního oddělení pro záludné onemocnění, zácpa znamená, že má tři nebo méně pohybů střev týdně, nebo pokud je stolice tvrdá, suchá nebo bolestivá. Většina lidí zažila závratě najednou nebo v životě, což je obvykle způsobeno stresem, dieta, užíváním určitých léků nebo ignorováním touhy po pohybu střev. Zácpa nastává, když se stolice pohybuje příliš pomalu přes tlusté střevo, což umožňuje, aby voda odstranila dvojtečka a vytvořila tvrdou stolici. Třemi nejlepšími doporučeními Národního informačního systému pro léčení chorobných onemocnění jsou jíst více vlákniny, vypít více tekutin a cvičit pravidelně.

Vlákno

Jak doporučuje Národní institut lékařů Akademie věd, měl by denní příjem vlákniny pro dospělého muže být 38 g a pro dospělou ženu 25 g. Toto vlákno lze nalézt v celých zrnech, jako je hnědá rýže, zelenina, ovoce, ořechy a luštěniny. Celé potraviny také poskytují základní vitamíny a minerály, které vláknové doplňky nemusí poskytovat. Při přepínání na stravu s vysokým obsahem vlákniny se doporučuje pozvolna měnit stravu, aby se zabránilo plynu, nadýmání a křeče.

Celá zrna

Hnědá rýže je celé zrno, což znamená, že obsahuje jádro, endosperm a otruby jádra. Naproti tomu zpracované zrna, jako je bílá rýže, jsou zbaveny nebo vyleštěny, aby se odstranily klíčky a otruby, takže pouze škrobový endosperm vytváří rychlé varné zrno s delšími životnostmi. Odstraněním otrub a klíčků se odstraní většina vlákniny, stejně jako mnoho vitaminů a minerálů, jako je vitamin B a E. To může způsobit zácpu a podvýživu.

Hnědá rýže

Jeden šálek vařené hnědé rýže obsahuje 3,5 g vlákniny, což je 9,2% z celkového denního doporučení dospělého muže. Ve skutečnosti je toto vlákno ve vnějším obalu rýže, což dokazuje význam spotřeby celých zrn při úlevě od zácpy. Pravidelné konzumování hnědé rýže zvýší příjem vlákniny, aby se stolice rychleji přesunula přes tlusté střevo, čímž se zajistí častější a příjemnější zážitek v koupelně.