Jsou kapsle biotinu nebezpečné?

Biotin je dostupný v různých potravinách, ale u těch, jejichž diety postrádají biotin, existují doplňky biotinu. Biotinové doplňky jsou k dispozici v tabletách a tabletách. I když biotinové doplňky nevyžadují předpis, konzultujte s poskytovatelem zdravotní péče, abyste se ujistili, že jsou pro vás to pravé.

Biotin je pravděpodobně bezpečný, podle internetových stránek National Institutes of Health Medline Plus, pro ty, kteří užívají perorální biotinové doplňky. Chcete-li zjistit, kolik je vhodný biotin, zeptejte se svého lékaře, protože potřeba každého biotinu se může lišit. Pokud dostáváte ledvinovou dialýzu, můžete potřebovat extra biotin. Biotinové doplňky jsou podle Medline Plus považovány za možné, pokud jsou užívány v doporučených dávkách, těhotným a kojícím ženám. Drugs.com uvádí, že po podání biotinu nejsou hlášeny žádné vedlejší účinky a biotin byl bezpečně užíván v dávkách až 10 mg denně.

Zatímco biotin má málo nebo žádné vedlejší účinky, i když je užíván ve velkých dávkách, některé léky mohou interagovat s biotinem. Pokud užíváte antibiotika dlouhodobě, mohou vyčerpat vaše hladiny biotinu. Totéž se může stát u vašich hladin biotinu s dlouhodobým užíváním antikonvulzivních léků, podle zdravotnického centra Univerzity Marylandu.

Biotin pomáhá rozkládat a metabolizovat tuky, sacharidy a bílkoviny. Je to také nezbytné pro zdravé orgány, jako jsou játra, vlasy, kůže a oči. Biotin pomáhá udržovat váš nervový systém a normální embryonální růst během těhotenství. To může také pomoci posilovat vaše vlasy a nehty a je někdy zahrnuty v kosmetických přípravků pro tento účel.

Nedostatek biotinu je ve Spojených státech vzácný, podle zdravotnického centra v Marylanské univerzitě, což znamená, že by neměla být potřebná biotinová přísada. Symptomy nedostatku biotinu zahrnují únavu, suché oči, ztrátu chuti k jídlu, nespavost a bolestně otupený jazyk. Může se také objevit silná suchá kůže kolem koutů úst a kůže může prasknout.

Bezpečnost biotinu

Možné interakce

Funkce

Úvahy