Kalus z vytahování

Jako častý vedlejší produkt při provádění vytahování a jiných posilovacích cviků se kalusy obvykle tvoří na vnitřní straně prstů a dlaní rukou kvůli stálému, intenzivnímu tlaku tyčí, které tlačí a třejí se na kůži. Ačkoli mozoly nejsou škodlivé, mohou někdy růst silné a bolestivé, což způsobuje problémy s uchopením do vytažených tyčí. Někdy se mozkové klouby vyvíjejí infekce nebo se stávají vředy kvůli infekci, jestliže se kůže kolem kalusu rozpadne a podráždí. Naštěstí mohou trenéři, kteří trpí mozoly, podniknout kroky, které by mohly zabránit vzniku mozků.

Nosit rukavice

Rukavice jsou jedním ze způsobů, jak zabránit šíření mozků na ruce a prsty při vytahování. Kvalitní profesionální rukavice, které jsou vyrobeny s polstrováním, jsou k dispozici ze sportovních obchodů různých velikostí a stylů. Poskytují také podporu rukou, což snižuje napětí, které by mohlo usnadnit růst řas. Kromě toho tkaninová výstelka interiérů rukavic absorbuje pot, čímž zajistí lepší přilnavost na táhlové tyče. Klopavé, potřísněné ruce posuvné na kovových tyčích mohou produkovat puchýře, které jsou mnohem bolestivější než mozoly.

Prášek a křída

Ačkoli použití mastence ve formě prášku nebo uhličitanu hořečnatého (křída) může poskytnout bezpečné uchopení při cvičení při vytahování, nezmenšuje vývoj mozků. Ve skutečnosti podle SkinnyBulkUp.com to může skutečně povzbudit růst mozolů kvůli extrémním sušicím vlastnostem, které zesílí tření baru. Avšak pokud je pot, je to více problém než mozoly, použití křídy by bylo ve vaší výhodě, aby se zabránilo zranění ztratit vaše přilnavost. Křída pohlcující tep je také k dispozici v tekuté formě, která se před cvičením stříká na ruce.

Pumžový kámen

Jako levný a rychlý způsob, jak zmírnit nepohodlí plísní, pemzy účinně třepou vrstvy kalu s jeho hrubým povrchem. Chcete-li snížit velikost mozků, nejprve namočte kal v teplé vodě asi 10 minut. Začněte opatrným třením pemzy pomocí kruhového pohybu nad kalusem několik minut, dokud nebudou vrstvy odstraněny. Potom vysušte oblast a aplikujte krém s vitamínem E, aby nedošlo k vysušení a praskání. Pokud je kalus velký a tlustý, může být pro odstranění kalu nezbytné dvě nebo tři léčby.

Správně uchopovací tyče

Při práci s vytahováním může dojít k nadměrnému množství kalichů kvůli nesprávnému uchopení tyčí. Ačkoli použití správného uchopení nebrání tomu, aby se kalusy vyvíjely, mohlo by to snížit počet, který máte na prstech a rukách. Učení, jak se uchopit tyče, může být také nezbytné, pokud nechcete nosit rukavice. Rozestupy rukou, jejichž délka mezi rameny není delší než délka ramene, usnadňuje vytažení. Navíc se měnící se rukojeť během tréninku – pronated (přehnané) nebo nakloněné (rukama) – zabraňuje tomu, aby konkrétní oblasti prstů a rukou byly opakovaně zaměřeny intenzivním tlakem nebo třením z tyče.