Mandle a hořčík

Ačkoli minerální hořčík je ve stravě rozšířen, může být obtížné získat tolik, kolik potřebujete, protože většina potravin obsahuje jen malé množství. Některé potraviny, jako jsou mandle, fazole a listová zelená zelenina, jsou obzvláště vysoké v hořčíku. Pokud se snažíte vyhovět každodennímu požadavku, aniž byste užívali doplňky, pomáhá každý den obsahovat tyto potraviny bohaté na hořčík.

Hořčík hraje několik rolí při udržování normálních tělesných funkcí a zajištění dobrého zdraví. Hořčík je součástí struktury jednotlivých buněčných membrán a hraje roli v buněčné signalizaci a pohybu v těle. Hořčík také pomáhá metabolizovat sacharidy a tuky k výrobě energie a je nezbytný pro silné kosti a zuby. Regulací hladiny vápníku a dalších živin, které se pohybují v těle, vám hořčík pomáhá udržovat normální krevní tlak a udržuje váš srdeční rytmus normální. Horčík také udržuje ledviny správně filtrované, svaly tónované a všechny ostatní orgány silné a zdravé.

Doporučené dietní dávky nebo RDA pro hořčík jsou 400 mg denně u mužů ve věku 19 až 30 let a 420 mg u mužů starších 31 let. U žen ve věku 19 až 30 let je RDA 310 mg a u žen, které jsou starší 31 let, je RDA 320 mg. Studie amerického ministerstva zemědělství publikovaná v čísle z roku 2006 “The American Journal of Clinical Nutrition” však zjistila, že požadavek na hořčík pro zdravé dospělé je ve skutečnosti mnohem nižší. Tato studie naznačuje, že 165 mg hořčíku denně je dostačující jak pro muže, tak pro ženy.

Ačkoli všechny ořechy jsou dobré zdroje hořčíku, mandle poskytují víc než jiné odrůdy. Jedna unce suchých pražených mandlí poskytuje 80 mg hořčíku. Pro srovnání, 1 oz. Z suchých pražených kešu poskytuje 75 mg a 1 oz. Suchých pražených arašídů poskytuje 50 mg hořčíku.

Kromě jídla mandlí z ruky, můžete je použít v téměř každém receptu, který vyžaduje ořechy, pekanové ořechy nebo jiné ořechy, aby se zvýšilo množství hořčíku, které dostanete ve vaší stravě. Můžete například použít mandle namísto jiných ořechů, abyste si vyrobili pečivo, sušenky a směsi granola. Můžete také použít mandlové máslo místo arašídového másla nebo jiných ořechových másel. Na ovocné saláty, zeleninové saláty a jogurt se mohou přidávat nakrájené nebo slepené mandle. Mohou být také pokropeny přes vařenou zeleninu, jako jsou zelené fazole nebo plátky mrkve, nebo přes ryby před vařením, pečením nebo broušením.

Hořčík ve vašem těle

Požadavky na hořčík

Hořčík v mandlích

Používání mandlí