Mandlové máslo a omega 3

Almendové máslo je výživná ořechová náplň, která může být použita místo arašídového másla. Je vyroben z mandlí, ořechového stromu. Mandle je příbuzná broskvové a meruňkové rodině. Obsahuje mnoho vitamínů a minerálů a může být zdravou součástí stravy. Ačkoli nejsou vysoké omega-3 mastné kyseliny, mandle jsou dobrým zdrojem mnoha živin včetně bílkovin, vitamínu E a vápníku. Mají také vysoký obsah mononenasycených tuků. Tyto živiny jsou dobré pro zdraví srdce a artritidu.

Co je to mandle.

Mandlový máslo se vyrábí mletím mandlí do pasty podobné těstíčku arašídového másla. Má oříškovou chuť a může být hladká nebo křupavá v textuře. Může být dokonce vyroben z pražených nebo opékaných mandlí a různých koření, například z medu, aby získal jedinečnou chuť. Almendové máslo je obecně smícháno s tukem nebo olejem, které se mohou zkazit. Skladujte mandlové máslo na chladném, tmavém místě a po otevření nechte ochlazovat.

Nutriční přínosy

Přidání mandlového másla do vaší stravy může poskytnout některé nutriční výhody. Podle Food and Drug Administration (FDA), ořechy jako mandle, arašídy, vlašské ořechy a pistácie nabízejí mnoho výživných výhod. Mandle jsou dobrým zdrojem bílkovin, vitamínu E, vápníku, hořčíku, maganu, mědi, riboflavínu a vlákniny. Nízký obsah nasycených tuků a vysoký obsah mononenasycených tuků. Tam je malé množství omega 3 mastných kyselin našel přirozeně v mandlovém másle. Samotné mandle mají stopu Omega 3 mastných kyselin, ale když se smíchají s olejem, aby vytvořily “máslo”, zvyšuje se obsah Omega 3 mastných kyselin. Najdete ji jako kyselinu alphalinolenovou (ALA), kterou tělo převádí na omega 3 mastné kyseliny.

Omega 3 mastné kyseliny

Omega 3 mastné kyseliny jsou polynenasycené tuky, označované také jako PUFA. Vaše tělo nemůže vyrábět polynenasycené tuky, takže je důležité, abyste tyto tuky dostali ze stravy. Omega 3 mastné kyseliny se nenacházejí pouze v tučných rybách, ale v rostlinných olejích. Rostlinné oleje, které mohou obsahovat omega 3 mastné kyseliny, se používají při přípravě mandlového másla. V závislosti na použitém oleji bude zjištěno množství omega 3 mastných kyselin. Podle The American Heart Association, rostlinné oleje nejvyšší v Omega 3 mastné kyseliny jsou lněný olej a repkový olej. Vyhněte se palmu a kokosového oleje, protože jsou velmi vysoké v nasycených tucích a neobsahují omega 3 mastné kyseliny.

Různé oleje používané k výrobě mandlového másla

Tuk, jako je olej, se přidává do mandlové pasty, aby se vyrobilo mandlové máslo. V závislosti na druhu použitého rostlinného oleje může být obsah omega 3 mastných kyselin zvýšený. Jedním takovým rostlinným olejem je lněný olej. Tento olej pochází z osiva lněných rostlin a obsahuje omega 3 mastné kyseliny také ve formě ALA. Canola olej lze také přidat do mandlové pasty k výrobě mandlového másla. Tento olej je druhým nejvyšším zdrojem omega-3 mastných kyselin v rostlinném oleji.

Výhody zdraví

Mandlový máslo s omega-3 mastnou kyselinou může být prospěšné pro vaše zdraví, stejně jako ochutnávka chutná. Podle The American Heart Association může mít strava s omega-3 mastnou kyselinou mnoho výhod pro zdraví srdce. Omega 3 mastná kyselina může snížit hladinu cholesterolu a lipoproteinů s nízkou hustotou (LDL). Vysoká hladina cholesterolu a LDL je spojena se srdečním onemocněním. Omega 3 mastná kyselina může také snížit riziko vzniku krevních sraženin, a tím snížit Vaši šanci na mrtvici. Dalším přínosem pro konzumaci omega-3 mastných kyselin je, že mohou zvýšit pevnost kostí a působit také jako protizánětlivé účinky, které mohou pomoci těm, kteří trpí revmatoidní artritidou. Doporučený příjem omega 3 mastných kyselin je 7 až 11 g za týden.