Mohou kyselé potraviny způsobit spálení v močovém měchýři?

Kyselé potraviny mohou být někdy stejně obtížné, neboť jsou lahodné. Potraviny, jako jsou rajčata, citrusové plody, paprika a koření, jsou často největší viníky způsobující nepohodlí žaludku nebo pálení žáhy. Může se zdát logické, že tato kyselost se může cítit jako “hoření” jiných částí těla, jako je močový měchýř, ale tomu tak není.

Základy močového měchýře

Močový měchýř je koncový orgán vylučování. Získává moč, což je kompilace odpadů filtrovaných a vylučovaných z ledviny. Předává moč přes močovou trubici na vnější stranu těla. PH moči je obvykle neutrální až mírně kyselé, ale může se lišit podle různých stravovacích a chorobných stavů. Moč je normálně sterilní, ale přítomnost bakterií a vedlejších produktů jejich trávení může způsobit, že stěna močového měchýře je podrážděná a způsobuje to bolestivé močení. Váš lékař může provést test nazvaný močová analýza, aby zhodnotil barvu a pH moči a detekoval přítomnost bakterií a zánětlivých buněk.

PH moči

Diety s vysokým obsahem masa, ryb a sýrů mohou snížit pH moči, čímž se stávají kyselějšími. Naopak, zelenina a některé druhy ovoce, jako banány, mohou zvýšit pH moči, čímž se zvýší základní. Navíc mnoho bakterií produkuje enzymy, které uvolňují amoniak do moči. Amoniak zvyšuje pH moči, což z něj činí zásadnější. Metabolické poruchy, u nichž pacienti nedostávají nebo mají defektní formu enzymu, mohou také vést k kyselému moči. Nicméně tyto poruchy jsou obvykle diagnostikovány na počátku života prostřednictvím neonatálních screeningových testů a způsobují neurologické příznaky, nikoli bolest močového měchýře.

Bolest močového měchýře

Mnoho věcí může způsobit bolest močového měchýře. Mezi nejčastější příčiny patří infekce v moči. Chronický zánět stěny močového měchýře, často označovaný jako intersticiální cystitida, může být také bolestivý. Obstrukce vývodu močového měchýře, která se běžně vyskytuje u dospělých mužů se zvětšenou prostatou, je dalším možným zdrojem nepohodlí močového měchýře. Většina bakteriálních infekcí močových cest je způsobena organismy, jako je Escheria coli, které činí amoniak jako metabolický vedlejší produkt a způsobují zvýšení pH, pokud vůbec nějaké změny. Také žádné údaje nenaznačují, že by intersticiální cystitida nebo obstrukce výtoku močového měchýře přímo ovlivňovaly pH moči. Některé z nejčastějších příčin bolesti močového měchýře nemají žádný vliv na kyselost moči.

Mezi žaludkem a močovým měchýřem

Ačkoli jsou kyselé potraviny dobře známé, že způsobují horní gastrointestinální nepohodlí, žádný důkaz nepodporuje jejich schopnost způsobovat bolest v močovém měchýři. Poté, co jídlo projde žaludkem a je převedeno do kyselé směsi nazývané chmém, stimuluje tenké střevo a slinivku, aby vylučovaly alkalické nebo základní šťávy, které pomáhají neutralizovat kyselost chřipky. V době, kdy potraviny procházejí první částí tenkého střeva, dochází k výraznému snížení kyslosti a kyselé potraviny, které mohou zhoršit pálení žáhy, jsou významně neutralizovány v okamžiku, kdy dorazí na ledviny, aby se dostali do moči. Dokonce i když moč zůstává kyselá, mění se pH moči mezi pravděpodobnými příčinami bolesti močového měchýře.