Mohu použít prášek do pečiva pro zahusťování?

Prášek do pečiva má mnoho použití, a to jak uvnitř, tak ven z kuchyně. Použijte prášek na pečení k čištění desek, nerezových a vinylových podlah. Zkuste si zuby práškem do pečiva, abyste se jasněji usmáli. Prášek na pečení se používá také jako klíčová složka mnoha pečených výrobků, včetně koláčů, chleba, vdolků a palačinků. Navzdory této všestrannosti se nedoporučuje přidávat prášek do pečiva, který pomůže ztuhnout omáčku.

Složení prášku do pečiva

Chemická sloučenina nalezená v prášku do pečiva je hydrogenuhličitan sodný. Prášek na pečení je v podstatě pečící soda plus kyselina, která se aktivuje, když je kombinována s tekutinami, jako je voda a mléko. Některé prášky na pečení reagují, jakmile jsou smíchány s tekutinami, zatímco jiné reagují, jakmile se směs umístí do trouby.

Prášek na pečení

Prášek na pečení se používá v receptech, které vyžadují, aby těsto nebo těsto stoupalo v krátkém čase, jako jsou koláče, sušenky a sušenky. Pro tyto recepty se tekutina přidává do prášku do pečiva. Když přidáte prášek na pečení k tekutině, jako je omáčka, nebudete mít stejný typ chemické reakce. Pokud nic jiného, ​​přidání prášku do pečiva může interferovat s chutí, což způsobí, že omáčka je hořká nebo kovová.

Omáčkové omáčce

Pokud se váš recept ukázal víc polévka než džus, existují další klíčové přísady, které můžete přidat, aby pomohly zesílení. Ztužovadla škrobu, jako je kukuřičný škrob a tapioka, zesvětlují a dodávají pudinkům, koláčovým náplním a recepty na mléčné výrobky lesklý lesk. Pro kyselé omáčky použijte šipku. Pro polévky nebo dušené maso přidejte strouhaný brambor. Pokud potřebujete rychlou opravu těsně před večeří, přijdou hosté, ale nechtějí měnit chuť omáčky, přidat tapiokový škrob.

Další úvahy

Dalším způsobem, jak pomáhat zahušťovat omáčku, je vařit. Simmering pomáhá snížit množství přebytečné vody nacházející se v omáčce, což pomalu způsobuje, že omáčka se ztuhne sama. Chcete-li omýt omáčku, postupujte podle pokynů a poté snižte teplo, až se vytvoří pouze jedna nebo dvě bubliny. Pro optimální výsledky nechte hrnce odkryté. Vypněte zdroj tepla a nechte omáčku stát před minutou jednu minutu.