Můžete použít zmrazenou zeleninu v surovinové stravě?

100-procentní surová strava znamená jíst pouze surové a nejlépe nezpracované potraviny. Zástupci surových potravin říkají, že ohřev jídla nad 118 stupňů Fahrenheita ničí přírodní enzymy v potravinách, které poskytují zásadní přínos pro zdraví. Jakmile zmrazená zelenina zakoupená v obchodě je krátce tepelně ošetřena vroucí vodou nebo párou, než jsou zmražena, nejsou vhodné pro přísnou surovou stravu. Nicméně, “jít syrové” nemusí být vše-nebo-vůbec nic, můžete získat mnoho ze zdravotních výhod surové stravy jíst většinou syrové stravy.

Mražená zelenina se nepovažuje za surové potraviny vhodné pro 100 procent surového jídla, protože podléhají procesu, který se nazývá blednutí, než se zmrznou. Blanching zahrnuje tepelnou úpravu zeleniny s vroucí vodou nebo párou na krátkou dobu a pak je rychle ochlazuje ledovou vodou. Blanching ničí enzymy, které by jinak způsobily ztrátu barvy, živin a chuti v zmrazené zelenině. Blanching také ničí mikroorganismy a vytváří určitou zeleninu, jako je špenát a brokolice, kompaktnější. Na rozdíl od zmrazené zeleniny, zmrazené ovoce není blanched, podle University of Minnesota Extension.

Kromě zmrazené zeleniny existují i ​​jiné potraviny, které jsou běžně zahrnuty do takzvaných surovinových receptů, které nejsou technicky surové. Podle společnosti The Raw Food Society v Britské Kolumbii některé potraviny, které mnoho surových potravinářů neví, nejsou surové, zahrnují kapalné aminosy, přírodní sójovou omáčku a miso – všechny z nich jsou vyráběny s vařenými sójovými boby. Některé další potraviny, které si možná neuvědomujete, jsou alespoň částečně vařené: nejvíce sušené ovoce a koření, kasuky, většinu oliv, většinu kuchyňských olejů, javorový sirup, většinu mastných másin a většinu zelených prášků a doplňků výživy. Pokud dodržujete přísnou surovou stravu, je vhodné kontaktovat výrobce potravy před jídlem v jakémkoli zabaleném potravinářském produktu, aby se ujistil, že produkt nebyl tepelně ošetřen.

Přestože mražená zelenina nemusí být vhodná pro 100% syrovou stravu, je důležité jíst dostatek čerstvé zeleniny při sledování stravy se syrovými potravinami. Zelená listová zelenina je obzvláště důležitá pro surové dietery, protože poskytují bílkoviny, vápníkové živiny, které mohou být jinak nedostatečné v syrové stravě. Jiné živiny, které mohou být nedostatečné v syrové stravě, bez pečlivého plánování zahrnují vitaminy D a B-12, železo a zinek. Pao-Hwa Lin, profesor asociovaného výzkumu na Duke University Medical Center, říká, že zatímco dobře naplánovaná surová strava může poskytnout dostatečnou výživu, je dobré se poradit s registrovaným dietetikem předtím, než začnete být surový, abyste se ujistili, že vaše dieta není Chybí žádné klíčové živiny.

Zatímco po přísné surové stravě znamená vykrojení všech tepelně ošetřených potravin, jako je mražená zelenina, možná budete chtít uvažovat o mírnějším přístupu. Například někteří nadšenci jedlých potravin jedí 80 až 90 procent surovin než 100 procent surových potravin. Podle Susan Schenck, autora “Živého potravinového faktoru”, většina lidí, kteří se pokusí jít o 100 procent surových, je příliš bolestivá a nakonec se lépe stravuje na 85-procentní surovině. Při konzumaci převážně syrových a včleněných vařených potravin můžete stále užívat mnoho zdravotních přínosů syrové stravy, jako je zvýšený příjem vlákniny a mikronutrientů.

Blanching

Ostatní potraviny

Surovinová výživa

Úvahy