O pádu ramena batole

Přitahování rukou nebo klapání rukou jsou klasickým autistickým chováním, ale to neznamená, že vaše dítě má autismus, pokud to dělá občas. Normální děti mohou při vzrušení vzkřísit ruce nebo paže. Pokud máte podezření, že vaše dítě trpí autistickým chováním, zajistěte, aby ji vyhodnotil odborník na autismus a dbejte na další typické příznaky poruchy. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí z roku 2006 ukazují, že přibližně jeden ze 110 dětí ve Spojených státech spadá do autistického spektra, které zahrnuje i méně závažné poruchy, jako je Aspergerův syndrom.

Význam

Uchopení rukou nebo paží je jedním z zvláštních, opakujících se akcí poruch autistického spektra spolu s chůzí na prstech, otáčením nebo houpáním, které upoutá pozornost rodiče v raném věku. Spolu s nezaujatostí lidí, neobvyklou zábranou, zvláštními řečovými vzory, problémy s porozuměním společenských podnětů a obtížemi s ovládáním emocí, může být klapání ruky znamením, že něco není správné u vašeho dítěte. Na druhou stranu, mnoho normálních dětí chlapí rukama nebo rukama vzrušením v různých časech a chodí na prsty, dokud se nenaučí chodit dobře. Nemůžete diagnostikovat poruchy autismu nebo autistického spektra jen z ruky.

Důvody

Děti si mohou přitisknout ruce k vyjádření vzrušení předtím, než budou mít slova, která budou používat k vyjádření svých emocí. Chvění paží se může stát zvykem, když se vaše dítě dostane do vzrušení, a to i poté, co se naučí mluvit. Děti s autismem chytávají ruce častěji jako typ sebe-stimulace a opakovaněji než normální dítě, které z občasného vzrušení zatahuje ruce.

Hodnocení

Vzhledem k tomu, že klapání rukou je jen jedním z mnoha způsobů chování dětí vystavených autismu, věnujte pozornost jinému chování vašeho dítěte, abyste zjistili, zda potřebuje hodnocení. Chytání rukou je těžké gesto, zatímco jemnější známky autismu související s řečí, jako je schopnost odpovědět na otázky po určitém věku nebo odpovědět na otázky nepravidelným způsobem, mohou vyžadovat pečlivější pozorování.

Načasování

Klapání rukou, které trvá déle než několik měsíců nebo které zesílí, vyžaduje hodnocení. Autismus je těžké diagnostikovat před dosažením věku 3 let podle internetových stránek Bright Tots. Poraďte se s dětským pediatrem, ale ujistěte se, že dokumentujete všechny chování, které přispívají k vaší obavě, a ujistěte, že vaše obavy jsou velmi jasné. Pediatři nedokážou diagnostikovat autismus v 83% případů, podle National Alliance on Mental Illness v Severní Karolíně.