Soda a pečivo pro zuby

Soda na pečení je běžný a levný domácí prostředek pro čištění zubů a je užitečný jako bělící prostředek k ošetření zubních skvrn souvisejících s pitím kávy, čaje nebo použitím tabákových výrobků. Některé komerční zubní pasty – činidla používaná k leštění a čištění zubů – dokonce obsahují sódu na pečení, aby zlepšily jejich působení. Použití octa je nabízeno pro přidání bělidla nebo dezinfekčního účinku na sódu na pečení, je však nutná opatrnost, protože smalt, který chrání zuby, může být poškozen dlouhodobým kontaktem s kyselými látkami, jako je ocot.

Role zubní pasty

Podle americké dentální asociace je hlavním účelem zubní pasty odstranění plaku – tenké vrstvy bakterií, které se tvoří na zuby a dásně. Zubní pasta může také obsahovat fluorid, který chrání zuby před erozí a rozpadem, spolu s bělícími přísadami a komponentami, které snižují citlivost zubů. Formulování zubní pasty často obsahuje abrazivní látku, která pomáhá odstraňovat zubní kartáček zubní kartáček, spolu s přísadami, které poskytují chuť a pomáhají vyčistit zuby. Mnoho značek zubní pasty již obsahuje nějakou sódu na pečení, známou také jako hydrogenuhličitan sodný, protože tato látka funguje jako jemná brusiva a odstraňovač skvrn.

Prášek do pečiva

Výzkum podporuje hodnotu hydrogenuhličitanu sodného, ​​ačkoli tento výzkum byl dokončen na dentálních výrobcích obsahujících sódu na pečení a nikoliv na pečení sódy. Zpráva z ledna 2008, publikovaná v časopise Journal of Clinical Dentistry, přezkoumala 5 klinických studií srovnávajících zubní pasty s a bez sódy a zjistila, že zubní pasta z pečicí sody důsledně odstraňuje více plaků. V článku z ledna 1998 v časopise Journal of Clinical Dentistry se porovnávaly 3 zubní pasty, které byly používány v kartáčování dvakrát denně po dobu 12 týdnů, a identifikovaly výrobky obsahující sódu na pečení, aby byly efektivnější při odstraňování skvrn a bělení zubů. Konečně studie uvedená v červenci 2001 v “Sborníku dalšího vzdělávání ve stomatologii” ukázala, že použití žvýkací gumy – 20 minut dvakrát denně po dobu 4 týdnů – snížilo zubní skvrny o téměř 30 procent ve srovnání s Placebová guma, která neobsahovala sódu na pečení.

Ocet

Otec je známý tím, že zabíjí bakterie a je vyzván k bělit zuby a zabránit nahromadění zubního kamene – tvrdé usazeniny na zubech, které přispívají k rozpadu. Míchání ocet s pečící sóda je také domácí prostředek pro čištění a bělení zubů. Esenciální jablečný ocet je prohlašován za pomoc při zubním zdraví, ale překvapivě málo kvalitní výzkum existuje k potvrzení těchto výhod. Ocet je kyselá látka, která se může zbavit smaltu – vnější vrstvy na zubech – a čištění nebo oplachování zubů přímým octem může způsobit poškození. Ochrana smaltu je důležitá, aby se zabránilo erozi zubů, citlivosti na zub a změně barvy, takže si promluvte se zubním lékařem, pokud chcete vyzkoušet tento domácí prostředek.

Péče o zuby

Pokud se rozhodnete vyčistit zuby pomocí sódy na pečení, je zapotřebí pouze malé množství produktu. Jednoduše navlhčete zubní kartáček a ponořte ho do malého množství sódy na pečení – vlhká zubní kartáčka zvedne dostatek sódy na pečení pro efektivní čištění. Případně, pokud váš zubař schválí, několik kapek octa by mohlo být přidáno do pečení soda, aby se pasty. Další možností je přidání sódy na vaši zubní pastu nebo použití zubní pasty na pečení. Čistící účinek je důležitým faktorem účinného čištění, proto se doporučuje důkladné čištění po dobu 2 minut. Propláchnutí ústa vodou je důležitým posledním krokem a je nezbytné, pokud se používá nějaký ocet.

Opatření

Soda je známa jako účinná při čištění a bělení zubů, avšak u některých lidí může dojít k pocitu pálení při používání tohoto výrobku. Diskutujte o použití jakéhokoli domácího stomatologického ošetření se svým zubním lékařem. Je obzvláště důležité mluvit se svým zubním lékařem před použitím sódy na pečení, pokud nosíte šlepy nebo zubní protézy, nebo pokud máte onemocnění dásní nebo citlivé zuby. Používání ocetů může způsobit erozi zubní skloviny, nebo se vyvarujte použití této látky k péči o zuby nebo diskutujte o opatrném používání se zubním lékařem. Pokud nepoužíváte přípravek obsahující fluorid k opláchnutí úst nebo k čištění zubů, mohou být vaše zuby vystaveny většímu riziku eroze a rozpadu, proto diskutujte s vaším zubním lékařem o ochraně proti fluoridům., Kay Peck, MPH, RD